Archiwum grudzień 2010


gru 14 2010 O grach online

Gry online są bardzo popularne w Internecie. Łatwo dostępne i przede wszystkim za darmo pozwalają na szybki dostęp do często niegłupiej rozrywki. „Gry” jest jednym z najczęściej wpisywanych haseł w wyszukiwarkach internetowych na całym świecie.

Gry najczęściej mają po kilkaset kilobajtów pojemności i ich pobranie w przeglądarce zajmuje obecnie kilkanaście do kilkudziesięciu sekund. Wszystko co potrzebujemy do grania w gry internetowe, to przeglądarka internetowa i odpowiednia wtyczka odtwarzająca grafikę interaktywną, czyli głównie chodzi o flasha. Wszystko to sprawia, że tego typu rozrywki online są niezwykle popularne w Internecie i zajmują pierwsze miejsca w wyszukiwarkach internetowych jeśli chodzi o wpisywane w nie zapytania.

Gry online zazwyczaj nie są może najlepszej jakości graficznej, ale nie samą grafiką gracz żyje. Najlepsze gry dla dzieci, to są gry logiczne, ponieważ łamigłówki idealnie się nadają do przedstawienia w tej uproszczonej formie graficznej. Poza tym dobre gry logiczne pozwalają przyspieszyć rozwój intelektualny najmłodszych, gdyż młody człowiek najszybciej się uczy podczas zabawy. Możemy grać w sudoku, scrabble, warcaby, szachy i wiele innych gier tego typu. Dla tych mniej wymagających intelektualnie, leniwych lub po prostu zmęczonych obowiązkami dnia codziennego, etc. są gry zręcznościowe, które nie wymagają uruchamiania skomplikowanych procesów poznawczych. Są to różnego typu gry samochodowe, gry akcji, wyścigi, strzelanki, gry sportowe… Gry możemy też podzielić na takie, które da się przejść i ukończyć oraz takie, w które grać można niemal bez końca. Te drugie są po prostu grami, w których zdobywa się punkty i miejsce w różnego rodzaju rankingach. Walczy się w nich nie o przejście danych etapów (poziomów), ale o to, by być jak najlepszym w porównaniu z innymi graczami grającymi w tę samą grę online.

Istnieją już nawet gry online rpg robione całkowicie pod przeglądarkę internetową. Gramy tam z graczami z całego świata również walcząc głównie o miejsce w rankingach, ale i o to by po prostu rozwijać swoje konto/ postać. W tych grach bardziej liczy się dobra strategia oraz ilość czasu poświęconego na grę niż jakieś specjalne umiejętności, które oczywiście też się przydadzą. Wielu graczy dzieli indywidualne konta na parę osób, by przynajmniej trochę wyprzedzić konkurencję, ale często kończy się to blokadą konta przez webmasterów strony www z grami za naruszenie warunków regulaminu, gdyż zwykle takie praktyki są zabronione. Ostatnio gry online zyskują nowych użytkowników poprzez coraz więcej portali społecznościowych, na czele z Facebookiem, które umieszczają coraz więcej gier na swoich stronach. Jak widać zjawisko jakim jest intrygująca gra online dynamicznie się rozwija i ma jasną przyszłość w Internecie.

E-sport, czyli wirtualne zmagania w sieci, uważane są w Polsce co najwyżej za pewną ciekawostkę. Jednak są kraje takie jak Korea Południowa, gdzie zmagania graczy obserwują na stadionach tysiące widzów, a stacje telewizyjne prowadzą transmisje z cyberolimpiad. Najlepsi gracze mogą zarobić kilka tysięcy dolarów miesięcznie, wiąże się to z wieloma godzinami spędzonymi przed monitorem na wirtualnych treningach.

Gry online są zazwyczaj darmowe, ale właściciele tych gier i tak na nich sporo zarabiają po przez dodatkowe opłaty za konta Premium, reklamę, czy też dodatkową sprzedaż wykorzystywanych w grze przedmiotów, bonusów, etc.

gru 14 2010 Typowe błędy w pismach aplikacyjnych
Korzystanie ze ściągniętych z Internetu wzorów listów motywacyjnych bez dokonywania w nich wystarczających zmian pod kątem każdej oferty z osobna. Przedstawianie własnych zalet za pomocą wyświechtanych zwrotów: kreatywny, ambitna, szybko uczący się, pracowita, odporny na stres, etc., jeśli nie uzasadniamy tego w liście na podstawie konkretnych przykładów. Profesjonalni rekruterzy zazwyczaj dobrze znają najbardziej popularne w Internecie wzory listów motywacyjnych i sformułowania… Wysyłanie jednego wzoru listu motywacyjnego – choćby i własnoręcznie napisanego – do wielu pracodawców w odpowiedzi na wiele, często różniących się od siebie ofert pracy. Pismo aplikacyjne do pracy skierowane do wszystkich ostatecznie może trafić do nikogo Brak informacji w liście motywacyjnym, na jakie ogłoszenie jest odpowiedzią i jakiego stanowiska pracy dotyczy. Brak podania nr referencyjnego, jeśli w ogłoszeniu byliśmy o to proszeni. (Jest to szczególnie istotne w przypadku dużych firm, które często prowadzą jednocześnie rekrutacje na wiele stanowisk pracy.) Brak uzasadnienia, dlaczego kandydat zdecydował się odpowiedzieć na określoną ofertę pracy; zbyt słabe uzasadnienie, czemu kandydat dobrze nadaje się na dane stanowisko pracy; błędem jest także, gdy treść listu motywacyjnego wskazuje, że kandydat nie zna dobrze specyfiki danego stanowiska pracy lub branży, w której działa przedsiębiorstwo Pomijanie własnych sukcesów i osiągnięć zawodowych Powtarzanie słowo w słowo całych zdań z CV