Kategoria

O spółce z oo


sty 23 2011 Spółka z oo w organizacji

Z chwilą podpisania umowy spółki z o.o. powstaje spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji. Spółka z o.o. w organizacji jest reprezentowana przez Zarząd albo pełnomocnika powołanego jednomyślną uchwałą wspólników. Sp. z o.o. działa „w organizacji” do momentu rejestracji w KRS. Z tą chwilą staje się pełnoprawną spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Spółka z o.o. w organizacji może własnym działaniem nabywać prawa i zaciągać zobowiązania.

 

Spółka z o.o. w organizacji

Z chwilą podpisania umowy spółki powstaje spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji. Spółka z o.o. w organizacji jest reprezentowana przez Zarząd albo pełnomocnika powołanego jednomyślną uchwałą wspólników. Sp. z o.o. działa „w organizacji” do momentu rejestracji w KRS. Z tą chwilą staje się pełnoprawną spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Spółka z o.o. w organizacji może własnym działaniem nabywać prawa i zaciągać zobowiązania.

 

Czas pomiędzy podpisaniem umowy spółki z o.o. a rejestracją w KRS jest okresem organizacyjnym, w którym spółka z o.o. zobowiązana jest m.in. dokonać wyboru organów spółki, a także zgromadzić przewidziany w umowie spółki kapitał zakładowy, ponieważ głównym celem sp. z o.o. w organizacji jest stworzenie podstaw funkcjonalnych i ekonomicznych pod działanie przyszłej spółki. Jest to podmiot o charakterze tymczasowym, co oznacza, iż albo nastąpi wpis do rejestru i zarejestrowanie spółki z o.o. (wówczas staje się ona normalną spółką z o.o. i przejmuje wszelkie prawa i obowiązki sp. z o.o. w organizacji), albo wpis do KRS nie nastąpi i właściwa spółka z o.o. nie będzie zarejestrowana.


Zawiązanie spółki z o.o. musi zostać zgłoszone do sądu rejestrowego w terminie sześciu miesięcy od dnia zawarcia umowy spółki, w przeciwnym razie sp. z o.o. w organizacji ulega rozwiązaniu. Spółka z o.o. w organizacji ulega rozwiązaniu także wtedy, kiedy spółkę zgłoszono do KRS, lecz sąd rejestrowy wydał postanowienie odmowne, które stało się prawomocne.


Jeśli nie dojdzie do zawiązania właściwej spółki z o.o., to musi ona niezwłocznie dokonać zwrotu wszystkich wniesionych wkładów oraz pokryć wierzytelności osób trzecich. Jeśli nie jest w posiadaniu wystarczających środków, przeprowadza się likwidację, którą prowadzi Zarząd, a jeśli spółka nie posiada Zarządu, to czyni to likwidator ustanowiony przez Zgromadzenie Wspólników lub sąd rejestrowy. Z dniem zatwierdzenia przez Zgromadzenie Wspólników sprawozdania likwidacyjnego spółka z o.o. w organizacji traci byt prawny. Nie ma także wówczas możliwości ponownego zawiązania spółki z o.o. na podstawie pierwotnej umowy spółki. Jeśli wspólnicy chcą jeszcze raz zawiązać spółkę z o.o., muszą zawrzeć nową umowę.

gru 14 2010 Typowe błędy w pismach aplikacyjnych
Korzystanie ze ściągniętych z Internetu wzorów listów motywacyjnych bez dokonywania w nich wystarczających zmian pod kątem każdej oferty z osobna. Przedstawianie własnych zalet za pomocą wyświechtanych zwrotów: kreatywny, ambitna, szybko uczący się, pracowita, odporny na stres, etc., jeśli nie uzasadniamy tego w liście na podstawie konkretnych przykładów. Profesjonalni rekruterzy zazwyczaj dobrze znają najbardziej popularne w Internecie wzory listów motywacyjnych i sformułowania… Wysyłanie jednego wzoru listu motywacyjnego – choćby i własnoręcznie napisanego – do wielu pracodawców w odpowiedzi na wiele, często różniących się od siebie ofert pracy. Pismo aplikacyjne do pracy skierowane do wszystkich ostatecznie może trafić do nikogo Brak informacji w liście motywacyjnym, na jakie ogłoszenie jest odpowiedzią i jakiego stanowiska pracy dotyczy. Brak podania nr referencyjnego, jeśli w ogłoszeniu byliśmy o to proszeni. (Jest to szczególnie istotne w przypadku dużych firm, które często prowadzą jednocześnie rekrutacje na wiele stanowisk pracy.) Brak uzasadnienia, dlaczego kandydat zdecydował się odpowiedzieć na określoną ofertę pracy; zbyt słabe uzasadnienie, czemu kandydat dobrze nadaje się na dane stanowisko pracy; błędem jest także, gdy treść listu motywacyjnego wskazuje, że kandydat nie zna dobrze specyfiki danego stanowiska pracy lub branży, w której działa przedsiębiorstwo Pomijanie własnych sukcesów i osiągnięć zawodowych Powtarzanie słowo w słowo całych zdań z CV